O mnie

Nazywam się Aleksandra Szczygieł i interesuję się Formułą 1. Nasza znajomość z F1 rozpoczęła się już wiele lat temu i jak przez mgłę pamiętam pierwsze spotkania, najczęściej w języku niemieckim na kanale RTL.  Jak dobrze, że dziadek miał “satelitę”! Bardzo cieszę się, że nasza znajomość z F1 trwa dalej. Mogę śmiało powiedzieć, że oglądałam F1 przed Kubicą, oglądałam po Kubicy, a teraz Robert wraca i dalej będę oglądać!

Ponieważ F1 interesowałam się praktycznie od zawsze, na ustnej maturze z języka polskiego opowiadałam o wpadkach językowych niepowtarzalnego duetu komentatorskiego F1 – Borówa&Maurycy. Na studiach przez pewien czas zajmowałam się marketingiem w uczelnianym zespole wyścigowym. Miałam okazję podpatrzeć jak wygląda projektowanie i budowanie bolidu od podstaw. Mogę też śmiało powiedzieć, że przetarłam szlaki dla innych dziewczyn, ponieważ początkowo w naszym małym gronie byłam jedyną przedstawicielką płci pięknej.

Napisałam również pracę dyplomową o F1, w końcu to jest coś co lubię i czym się interesuję. Temat pracy to “Komunikacja poprzez media spolecznościowe. Studium przypadku”. Jej celem było przedstawienie komunikacji z wykorzystaniem mediów społecznościowych, charakterystyka wybranego podmiotu oraz opis wybranych przykładów komunikacji podmiotu poprzez media społecznościowe.  Przeprowadziłam analizę wybranej literatury i badania empiryczne. Całość badań dotyczyła zespołu wyścigowego Mercedes-AMG Petronas Motorsport, który startuje w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Ponieważ Formuła 1 to sport niezbyt popularny w kręgu moich znajomych, zdecydowałam się podzielić swoją opinią z innymi. Na moim blogu odnajdziesz zupełnie nowe spojrzenie na świat Królowej Sportów Motorowych. Piszę lekko i humorystycznie o F1, ale na blogu nie brakuje również poważniejszych treści.

Masz jakieś pytania? Śmiało, napisz do mnie.