Jakiś czas temu zamieściłam na blogu listę kont zespołów F1 w mediach społecznościowych, a wszystkie linki są dostępne tutaj. Sprawdźcie zestawienie kierowcy F1 i ich profile. O ich aktywnościach w social mediach pisałam już parę razy przy okazji cotygodniowych przeglądów postów na ich Instagramach i snapchatowych wygłupach Lewisa na motocyklu.

Od tego czasu raczej niewiele się zmieniło. Hamilton nadal pozostaje formułowym królem mediów społecznościowych, Vettel wciąż nie założył żadnego konta, za to Kimi się przełamał i pokazuje swoje życie na Instagramie (to chyba za sprawą jego żony – Minntu, która bardzo chętnie publikuje różne treści w serwisach społecznościowych).

Wiecie co najbardziej zaskoczyło mnie przy kopiowaniu tych wszystkich adresów? Fakt, że tak niewielu kierowców zdecydowało się na własne kanały na YouTube! Valtteri Bottas skasował konto, a jeszcze jakiś czas temu pojawiały się na nim filmiki przedstawiające jego drogę do F1. Zapomniał chyba, że na jego stronie wciąż osadzony jest jeden z klipów. Trochę słabo, ale bywa i tak.
Zastanawiam się też czy podlinkowane konta Lance’a Strolla na Facebook’u i Instagramie są faktycznie oficjalne. Jego fanpage „umarł” pod koniec listopada ubiegłego roku, a konto na Instagramie obserwuje tylko 750 osób. To słaby wynik jak na kierowcę najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie. Autentyczność konta może potwierdzać fakt, że obserwuje je szefowa działu komunikacji Williamsa, ale nie przekonuje mnie to w 100 procentach. A co Wy o tym sądzicie? Konto Lance’a czy nie Lance’a? 😉

Poniżej znajdziecie linki do profili kierowców F1 na Facebook’u, Instagramie, Twitterze, YouTubie i Snapchacie!

Sebastian Vettel (Ferrari)

Brak

Kimi Raikkonen (Ferrari)

 

A czy Wy już obserwujecie konta swoich ulubionych kierowców F1 w mediach społecznościowych? 😊

Podziel się ze znajomymi