Alex Zanardi, były kierowca Formuły 1, zdobył kolejny medal na Paraolimpiadzie w Rio. Dziś mija dokładnie 15 lat od jego wypadku, w wyniku którego stracił obie nogi.
15 września 2001 roku podczas wyścigu Champ Car w Niemczech Alex uległ wypadkowi i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekarzom udało uratować się jego życie, ale byli zmuszeni amputować mu nogi. Zanardi to prawdziwy twardziel. Wrócił nie tylko do normalnego funkcjonowania, ale również do wyścigów. Więcej o historii Alexa przeczytacie na blogu Black Shadow – KLIK.
Obecnie Włoch startuje w wyścigach na rowerach napędzanych ręcznie. Wczoraj zdobył złoto i kolejny raz został mistrzem paraolimpijskim. Dziś do swojej kolekcji dorzucił srebrny medal.

 

Paraolimpiada w Rio to nie jedyne igrzyska, w których startował Zanardi. W 2012 roku w Londynie zdobył łącznie trzy medale – dwa złote w wyścigach indywidualnych oraz srebrny w sztafecie. Może w tym roku uda mu się przebić wynik z przed czterech lat, za co oczywiście trzymam kciuki. 🙂
Podziel się ze znajomymi