Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Formuły 1, którzy w wolnych chwilach lubią sobie pograć w gry o tematyce F1. 🙂 Kilka dni temu Wydawnictwo Techland, oficjalny partner firmy Koch Media na rynku polskim, ogłosiło, że zostało wydawcą F1™ 2016.


Chyba każdy z nas miał okazję pograć w poprzednie wersje gry. Dla tych, którzy nie bardzo orientują się w tej tematyce, małe wyjaśnienie. F1™ 2016 to jedyna oficjalna gra najbardziej prestiżowego na świecie cyklu międzynarodowych wyścigów samochodowych. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Codemasters, specjalizujące się w grach tego typu, utożsamiane z wysoką jakością dostarczanych gier.

“Znak Codemasters od lat kojarzy się miłośnikom wyścigów z kultowymi produkcjami. Studio jest jednym z liderów jeśli chodzi o gry tego gatunku. Jak nikt inny zna również tematykę Formuły 1, bo jest w posiadaniu oficjalnej licencji organizacji od 2009 roku.” – komentuje Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland, Tomasz Gawlikowski.


Z informacji prasowej można dowiedzieć się, że w F1™ 2016 na graczy czeka szereg usprawnień względem zeszłorocznej edycji. Przywrócono m.in. tryb kariery, który teraz będzie trwał aż 10 sezonów (5 w poprzednim) i zaoferuje takie opcje jak nowy system usprawnień bolidu. Ponadto wyścigi będzie można rozgrywać o różnych porach dnia. Gra będzie miała też wszystkie teamy i trasy z trwającego sezonu 2016. Wśród 11 zespołów znajdzie się więc debiutujący w tym roku Haas F1 Team, a wśród 21 torów – uliczny tor w Baku, na którym 19 czerwca rozegrano pierwsze, historyczne Grand Prix.


F1™ 2016  będzie dostępna na platformę PC w cenie 199,90 zł oraz na konsole PS4 i Xbox One w cenie 259,90 zł. Premiera już 19 sierpnia. Do moich znajomych: w tym roku nie obrażę się za trochę spóźniony prezent urodzinowy 😉
Podziel się ze znajomymi