Charytatywny mecz piłki nożnej w wykonaniu kierowców F1 to już tradycja. Od około dwudziestu lat impreza odbywa w Monako, na kilka dni przed wyścigiem. Cały dochód z meczu trafia do dzieci z gorzej sytuowanych rodzin. W tym roku, drużyna kierowców pod wodzą Fernando Alonso pokonała przeciwników 3:1, a sam kapitan strzelił aż dwa gole!

Drużyna Gwiazd: Książę Monako Albert II Grimaldi, Peter Runggaldier, Loris Capirossi, Dominik Paris, Ezio Gianola, Louis Ducruet, Jose Cobos 

Trener: Claudio Ranieri

Drużyna kierowców: Fernando Alonso, Felipe Massa, Carlos Sainz, Max Verstappen, Emmanuel Petit i William Gallas

Claudio Raineri, szkoleniowiec angielskiego Leicester City, musiał pogodzić się z pierwszą od lutego przegraną. Prowadzona przez niego drużyna gwiazd musiała uznać wyższość kierowców, którym pomagali dwaj byli piłkarze Arsenalu – Emmanuel Petit i William Gallas (wszystko się wydało!).

Podobno kierowcy F1 byli na boisku równie szybcy jak na torze. Być może to za sprawą koszulek w czarno-białą kratę. Taki wzór to na pewno nie przypadek.

VIDEO: And finally, @alo_oficial like Messi… wowwwwwww!!!! 0_o Football at #MonacoGP #F1pic.twitter.com/E3FIgrtZmO

— F1Writers™ (@f1writers) 25 May 2016

Bramki dla drużyny kierowców zdobyli Max Verstappen i Fernando Alonso. Hiszpan został również wybrany najlepszym zawodnikiem. Złośliwi mówią, że puchar za wygraną w meczu będzie jedynym, który w tym sezonie będzie trzymał w rękach.

Podziel się ze znajomymi