Grand Prix bez szampana i Grid Girls? Nie tym razem! No dobra, nie do końca. Szampana zabrakło, więc Kimi Raikkonen jak zwykle pojawił się na podium. To już chyba jakaś reguła, możecie śmiało obstawiać wyniki u bukmachera.

Chociaż kultura Bahrajnu jest konserwatywna, konstytucja gwarantuje wolność religijną. Oficjalną religią jest oczywiście Islam, ale ta ekipa od wydobycia ropy naftowej jest bardziej tolerancyjna od swoich sąsiadów. Właśnie dlatego, podczas Grand Prix na torze Sakhir, mogliśmy zobaczyć Grid Girls. Żeby nie było niejasności – nie były to rdzenne mieszkanki Bahrajnu, ale stewardessy linii lotniczych Gulf Air – sponsora tytularnego tego Grand Prix.

Grid Girls były co prawda bardziej pozakrywane niż ich koleżanki z innych krajów, ale przynajmniej nikt nie kazał im wystąpić w strojach na tak zwaną Bukę, zakrywających praktycznie całą powierzchnię ciała. 😉 Musiało im być naprawdę gorąco, o tej porze roku temperatury w Bahrajnie wynoszą powyżej 30 stopni w cieniu.
Tylko najbardziej zislamizowane państwa utrzymują zakaz obrotu alkoholem. W Bahrajnie, ze względu na dużą ilość imigrantów i turystów, nie obowiązuje prohibicja. Alkoholu nie można jednak reklamować i spożywać w innych miejscach niż do tego przeznaczone. Właśnie dlatego na podium zamiast szampana była woda różana.  Najbardziej „zadowolony” był chyba Kimi Raikkonen. Ta mina mówi wszystko. 

Podziel się ze znajomymi