Pamiętacie poprzednie wpisy dotyczące treningów kierowców F1? Niektórzy z Was byli zaskoczeni, że „jeżdżenie w kółko” wymaga dyscypliny, silnej psychiki i hektolitrów potu wylanych na siłowni. Tych, którzy nie mieli okazji przeczytać poprzednich wpisów z serii F1 Fitness odsyłam TUTAJ.

Ćwiczenia, które wykonują kierowcy F1 to przede wszystkim te wzmacniające odcinek szyjny kręgosłupa oraz poprawiające czas reakcji. Nieodłącznymi elementami są również bieganie i jazda na rowerze, czyli typowy trening cardio oraz masaże i delikatne ćwiczenia rozciągające.


Wszystko fajnie, ale jak konkretnie wyglądają te ich wygibasy na siłowni? W Internecie można co prawda znaleźć filmy przedstawiające urywki treningów kierowców F1, ale to jednak niewiele informacji. Na bardzo fajny pomysł wpadli organizatorzy Grand Prix Singapuru, którzy wyszli z inicjatywą „Fit For Racing”. Publikując serię filmów na YouTube, uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej treningów Hamiltona i spółki.


W każdym z filmów Paul Haines i Claire Jedrek prezentują ćwiczenia kierowców F1, które mają za zadanie poprawić m.in. równowagę, wytrzymałość i wzmocnić górną oraz dolną część ciała. Wybór ich na prowadzących „Fit For Racing” nie był przypadkowy. Paul jest australijskim trenerem fitness, który współpracował z Danielem Ricciardo, a Claire to jedyna kobieta w Singapurze, która jest kierowcą wyścigowym.


Koniecznie zobaczcie filmiki poniżej.


A czy Wy jesteście wystarczająco fit, aby się ścigać? 😉

Podziel się ze znajomymi