Brazylijski tor Interlagos, a właściwie Autodromo Jose Carlos Pace, to ulubiony obiekt kibiców Formuły 1 na całym świecie. Ma wszystko co jest niezbędne, aby zagwarantować fanom niesamowite widowisko – nierówną nawierzchnię, trudne zakręty i szybkie proste. Dlaczego nazywa się akurat Autodromo Jose Carlos Pace? Carlos Pace był brazylijskim kierowcą Formuły 1, który w  swojej karierze odniósł tylko jedno zwycięstwo, i to właśnie na brazylijskim torze Interlagos. W 1977 roku zginął w wypadku lotniczym i wtedy postanowiono zmienić nazwę obiektu na obecną, aby uczcić pamięć Carlosa Pace.

Ja lubię ten tor z bardzo prozaicznego powodu, po prostu Lewis Hamilton jeszcze nigdy nie odniósł na nim zwycięstwa, więc może i tym razem będziemy świadkami niesamowicie emocjonującego wyścigu. W zeszłym sezonie wygrał Nico Rosberg, który ostatecznie zdołał wyprzedzić swojego kolegę z zespołu.

Grand Prix Brazylii zadebiutowało w kalendarzu F1 w 1973 roku. Jako pierwszy na torze Interlagos triumfował brazylijski kierowca Emerson Fittipaldi. Jednak najwięcej zwycięstw odniósł Michael Schumacher, który dokładnie 21 lat temu zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata F1.

W tym roku kierowcy mają do przejechania 71 kółek, czyli dystans 305,909 km. Podczas jednego okrążenia kierowcy pokonują 15 zakrętów, z których najbardziej znane są pierwsze trzy – słynne eski Senny, będące również najlepszym miejscem do wyprzedzania. Kierunek jazdy jest przeciwny do ruchu wskazówek zegara.

Kwalifikacje do wyścigu obejrzymy w sobotę o godzinie 17 na antenie Polsatu Sport Extra, natomiast w niedzielę światła na prostej startowej zgasną również o 17. Wyścig będzie transmitowany na kanale Polsat Sport. Szczegółowa rozpiska poniżej.

W obecnej stawce kierowców mamy dwóch Brazylijczyków – Felipe Massę i Felipe Nasra. Telewizja Globo TV przeprowadziła z nimi szybki wywiad. Poniżej możecie porównać ich odpowiedzi. 🙂

źródło

Zdecydowanie większe szanse na miejsce na podium na Massa niż Nasr. Jak myślicie, kto wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu? Na 32 wyścigi tylko 12 zakończyło się wygraną kierowcy startującego z pierwszego pola startowego. 
Podziel się ze znajomymi