F1 Racing to magazyn dokładnie znany wszystkim fanom Formuły 1. Każdego miesiąca oferuje swoim czytelnikom z całego świata dostęp do wyrafinowanego i pełnego pasji środowiska F1. Właściwie jest to jedyny na polskim rynku magazyn, który w całości poświęcony jest Królowej Sportów Motorowych.

Listopadowe wydanie F1 Racing pojawiło się na półkach stosunkowo szybko, bo już  9 października. Możecie je dostać w każdym Empiku, Kolporterze czy na większości stacji benzynowych.

Z okładki spogląda na nas Fernando Alonso, bo to właśnie on jest gwiazdą najnowszego numeru. W środku znajdziemy kilkustronicowy wywiad z Hiszpanem, z którego możemy dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy. Nigdy bym nie powiedziała, że kierowca, który przerwał mistrzowską passę Schumachera, w młodości był przerażony wizją startów bolidami i myślał, że w kartingu zadomowi się na dłużej. Nie jestem fanką Alonso i uważam, że czasy świetności ma już za sobą. Nie ma co ukrywać, Renault było jego najwspanialszym okresem, od ostatniego tytułu minęło już 9 lat i nie zanosi się, aby został mistrzem po raz trzeci. W wywiadzie znajdziemy też dużo pijarowskiej papki. Niestety, ale nie przemawia do mnie tekst o przyjemności z jazdy bolidem, który ciągnie się w ogonie stawki, zwłaszcza gdy marzy się o trzecim w karierze tytule Mistrza Świata.

Zdecydowanie najlepszym artykułem tego wydania jest tekst zatytułowany „Szybcy Doktorzy”. Doktor Ian Roberts i kierowca auta medycznego Alan van der Merwe zdradzają tajniki swojej pracy podczas Grand Prix. Nic dziwnego, że niewiele o nich wiemy, w końcu sami przyznają, że „nie chcą przebywać na torze dłużej niż to konieczne”. Mercedes AMG C63 jedzie za stawką podczas pierwszego okrążenia każdego wyścigu i jeśli jego załoga zauważy wypadek, musi bardzo szybko ocenić co się stało, siniaki mogą zaczekać. Roberts i van der Merwe spędzają mnóstwo czasu w samochodzie, a po zakończonym wyścigu marzą, aby rozprostować nogi. Jeżeli jesteście ciekawi jakie tajemnice skrywa wyposażenie samochodu medycznego to koniecznie musicie przeczytać ten artykuł.

Mogę również śmiało polecić artykuł o jednym dniu pracy w F1. Wysłannik „F1 Racing” spędza długi dzień w garażu Force India. Zajmuje się wszystkim po trochu – od treningowych pit stopów do opieki nad Twitterem. Jest to ciężki kawałek chleba, ale też całkiem pozytywne doświadczenie. Tekst jest napisany bardzo dobrze, przyjemnie się go czyta. Nigdy bym nie powiedziała, że skarpetki mają takie znaczenie. 😉

I w tym numerze nie zabrakło podsumowań wyścigów, zapowiedzi nadchodzących Grand Prix i najnowszych wiadomości ze świata F1. Jednym z moich ulubionych działów jest ten, w którym fani zadają pytania kierowcom. Tym razem został przemaglowany Pastor Maldonado. Wie, że strona HasMaldonadoCrashedToday.com istnieje (pisałam o niej tutaj), ale na nią nie zagląda. Właściwie Wenezuelczyk cieszy się z zainteresowania jakie wywołuje jego kontrowersyjna postać, w końcu niewielu kierowców jest bohaterami tak wielu artykułów. Niestety tym razem nie pojawiły się pytania od polskich kibiców.

Grudniowe wydanie pojawi się w kioskach 13 listopada. Tymczasem śmiało możecie zaopatrzyć się w to listopadowe, bo tym razem warto. W mojej opinii jest zdecydowanie lepsze od tego październikowego.

Podziel się ze znajomymi