GP USA 2015 – transmisja i specyfikacja toru

Po dwutygodniowej przerwie Formuła 1 nareszcie zawitała do Stanów Zjednoczonych. GP USA to wyścig, który już na dobre zadomowił się w kalendarzu F1. Tor Circuit of The Americas w Teksasie jest uwielbiany nie tylko przez wszystkich kierowców, ale cieszy się też ogromną popularnością wśród coraz większej rzeszy fanów w Stanach Zjednoczonych.

Tym razem treningi i kwalifikacje obejrzymy na antenie Polsatu Sport Extra, a wyścig na antenie Polsatu Sport. W sobotę kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 20, a w niedzielę światła na prostej startowej zgasną o 21.

Najpopularniejszym kierowcą F1 w USA jest zdecydowanie Lewis Hamilton. Brytyjczyk, który już dwukrotnie triumfował na torze COTA, jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych (pisałam o tym już w poprzednich postach), a to najprostsza droga do trafienia w serca kibiców w USA. Na pewno nie bez znaczenia pozostał też jego były związek z amerykańską piosenkarką Nicole Scherzinger.
Pierwsze Grand Prix na torze Cirucit of The Americas odbyło się w roku 2012. Długość toru to 5,513 km. Kierowcy mają do przejechania 308,405 km, czyli 56 kółek. Warto zaznaczyć, że kierunek jazdy jest przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Tor cechują dość spore deniwelacje terenu, obiekt idealnie wpasowuje się w teksański krajobraz. Na pewno nie należy on do łatwych torów, bardzo ciężko jest dobrać optymalne ustawienia samochodu. Na COTA niektóre zakręty są szerokie, a niektóre bardzo wąskie. Optymalnym miejscem do wyprzedzania jest zakręt numer 1. Koniecznie musicie odwiedzić stronę http://cotaexperiences.com/hd-tour. Możecie odbyć wirtualną wycieczkę po torze i poczuć się jakbyście byli w Teksasie.
Dlaczego ten weekend będzie wyjątkowo emocjonujący? W niedzielę Lewis Hamilton może po raz trzeci zostać Mistrzem Świata Formuły 1. Oczywiście możliwe są różne scenariusze, tym bardziej, że w weekend w Austin będzie padać deszcz. Ponadto Sebastian Vettel, który obecnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, i jego kolega z zespołu – Kimi Raikkonen, otrzymali karę przesunięcia o 10 pozycji na starcie do wyścigu – Ferrari zdecydowało się wprowadzić poprawioną wersję jednostki napędowej. Nico Rosberg również nie ma nic do stracenia. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Co musi się wydarzyć, aby Hamilton został Mistrzem Świata? Zobaczcie grafikę poniżej.

źródło zdjęcia

Co prawda istnieje jeszcze jeden czynnik mający znaczący wpływ na przebieg wyścigu, a nazywa się on Pastor Maldonado (pisałam o nim tutaj). Wygląda na to, że wszystko może się jeszcze wydarzyć, a nam pozostaje czekać do zakończenia wyścigu na torze COTA.