Gdzie oglądać transmisję F1? GP Rosji 2015

Wyścig w Rosji zdecydowanie nie jest moim ulubionym Grand Prix, ale bardzo cieszę się, że to właśnie tam zawita Formuła 1. Weekend to dla mnie okazja kiedy mogę sobie dłużej pospać. Tym razem nie będę musiała zrywać się przed 7 jak podczas GP Japonii. Żądam większej liczby wyścigów o ludzkich porach, zwłaszcza na końcu sezonu, kiedy rozstrzyga się walka o mistrzostwo świata! Z resztą pewnie nie tylko ja.

Wyścigowy weekend tradycyjnie rozpocznie się w piątek. Pierwsza sesja treningowa przewidziana jest na godzinę 9:00, a druga na 13:00. W sobotę ostatni trening odbędzie się o godzinie 11:00, a o 14:00 kierowcy wystartują w kwalifikacjach do wyścigu. W niedzielę światła na prostej startowej zgasną o godzinie 13 i będziemy mogli oglądać zmagania kierowców na torze w Soczi.

Transmisję w polskiej telewizji będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport. Telewizja Polsat przygotowuje również studio Formuły 1 – przed i po każdym wyścigu i kwalifikacjach. Oprócz F1 w sobotę możemy obejrzeć także pierwsze wyścigi GP 2 i GP 3. Kolejne będą transmitowane w niedzielę na antenie Polsat Sport Extra. Poniżej zamieszczam szczegółowy program.

Pomimo dużej sympatii dla duetu komentatorskiego telewizji Polsat, muszę stwierdzić, że czasami panowie nie są w formie. Osobiście ubolewam, że podczas ostatniego wyścigu Pan Andrzej nie uraczył nas żadną plotką ze świata F1. Przez to wyścig był jeszcze bardziej nudny. Ale wracając do tematu, gdyby ktoś chciał posłuchać z jakimi emocjami brytyjscy komentatorzy opisują zdarzenia na torze, odsyłam na stronę radia BBC – LINK . Zaznaczam, że jest to opcja dla osób znających język angielski i dla tych, którzy chcą go podszkolić. Niestety możemy tylko słuchać radia, filmy i relacje na żywo na stronie BBC są zablokowane dla osób z innych krajów.

Gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś nie posiada kanału Polsat Sport, wówczas możne ratować się takim wynalazkiem jak stream. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło typu „formula 1 online”
i kliknąć na jeden z pierwszych wyników. Po wybraniu odpowiedniej dyscypliny sportu możemy cieszyć się z oglądania transmisji. Osobiście polecam stronę meczyki.pl. Takie rozwiązanie powinno działać na każdym komputerze, nawet na tym z wolnym łączem internetowym. Skoro „superszybki” internet na Miasteczku Studenckim AGH daje radę to i u Was zadziała.

Tymczasem większość kierowców jest już w Rosji. Zobaczcie jaka wesoła ekipa wylądowała wieczorem w Soczi. To zdjęcie jest niekwestionowanym hitem Instagrama. Od lewej: Felipe Massa z bratem Dudu, Nico Hulkenberg, Nico Rosberg, Daniel Riccardo i David Coulthard. Ciekawe który z kierowców zrobił to zdjęcie? Jakieś typy? 😉
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nico Rosberg (@nicorosbergofficial)
Podziel się wpisem ze znajomymi!