Grand Prix Japonii zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę kierowcy wystartują w wyścigu na torze Suzuka, gdzie przed rokiem triumfował Lewis Hamilton. Macie jakieś typy kto wygra w tym roku? Zapowiada się deszczowy piątek i słoneczna niedziela.

Zaraz po GP Singapuru wszystkie ekipy udały się do Japonii. Wydawałoby się, że zespoły nie odczują zbyt dużej różnicy jeżeli chodzi o strefy czasowe, wszak Suzuka jest tylko godzinę przed Singapurem. Jednak okazuje się, że wszyscy zmagają się z uporczywym jet-lagiem, czyli zmęczeniem spowodowanym różnicą czasu. Podczas Grand Prix Singapuru ekipy zdecydowały się pozostać w europejskiej strefie czasowej, stąd też kłopoty z przystosowaniem się do nowych warunków.

Jakieś rady dla Romaina? 
Już na lotnisku kierowcy spotkali się z bardzo miłym przyjęciem. Tłumy japońskich fanów czekały na swoich idoli. Japończycy kochają F1, nic więc dziwnego, że obecność kierowców na lotnisku wzbudziła tak duże zainteresowanie.

— adcoron36301 (@adcoron36301) wrzesień 22, 2015

— adcoron36301 (@adcoron36301) wrzesień 22, 2015

昨日会えたドライバーや関係者。まず、マックス・フェルスタッペン #f1jp pic.twitter.com/TuS7UUR9MI

— adcoron36301 (@adcoron36301) wrzesień 22, 2015

Kierowcy zespołu Red Bull Racing, Daniel Riccardo i Daniił Kwiat, postanowili spróbować swoich sił w Sumo.
F1 v Sumo! Check out a full gallery from the Bulls #JapaneseGP prep in Tokyo: http://t.co/tXhEC5dbIt #F1 🎌 pic.twitter.com/v9Prq5Awk9
— Red Bull Racing (@redbullracing) wrzesień 23, 2015
Jeżeli jesteście ciekawi jak sobie poradzili w walce to odsyłam Was tutaj: klik.

Natomiast Jenson Button i Fernando Alosno odwiedzili dziś fabrykę Hondy i spotkali się z fanami.

— Eric Boullier (@eboullier) wrzesień 23, 2015

Felipe Massa wraz z bratem Dudu wybrał się na spacer do tokijskiej dzielnicy Harajuku i odkrył tajemnice uśmiechu Daniela Riccardo.
Zaś Sebastian Vettel, zaraz po opuszczeniu lotniska w Tokio, udał się na najbardziej zatłoczone na świecie przejście dla pieszych – Shibuya. Rachel Brookes, reporterka brytyjskiej telewizji Sky Sports, przyłapała Vettela na robieniu zdjęć.
Couple of shots @ScuderiaFerrari Sebastian Vettel enjoying Tokyo as a tourist today #skyf1 #ssnhq #japangp pic.twitter.com/gzuaTqmE8s

— Rachel Brookes (@RachelBrookesTV) wrzesień 22, 2015

Jednak największe zainteresowanie nie wzbudził Vettel jako turysta, ale jego obudowa telefonu! Zobaczcie powiększone zdjęcie:

Czyżby Sebastian Vettel popadł w samouwielbienie? A może tak bardzo ucieszyła go druga wygrana w barwach Ferrari? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami. 🙂
Podziel się ze znajomymi